% 0
אחוז הטבה במס
0
משפחות ביישוב
0
מגרשים/ בתים פנויים
0 ק"מ
קרבה לעיר גדולה

גן משואה 3-4.5 גן זמיר 4.5-6

מועדון גיל 50+

פצאל

היישוב הקודם

המושב בנוי על שרידי "פצאלוס", יישוב יהודי מתקופת בית שני. היישוב הוקם בימי מלכותו של הורדוס ונקרא על שם אחיו פצאל, עם מותו של הורדוס בשנת 4 לפנה"ס פצאלוס היה אחד מן היישובים שהוא הוריש לאחותו שלומית וכשהיא נפטרה היא הורישה את כל תחומי שליטתה לליוויה, אשת הקיסר אוגוסטוס.

היישוב הנוכחי

המושב הוקם בשנת 1970 (ט' בכסלו ה'תשל"א) על ידי תנועת המושבים, מיקומו הראשוני היה סמוך ליישוב השכן מעלה אפרים. היישוב פעל באותה תקופה במתכונת של מושבוץ (מושב-קיבוץ), אך בגלל שהשטחים החקלאיים היו בבקעה עצמה הועבר (ב-1975 – ניסן ה'תשל"ה) למיקומו הנוכחי.

הוא ממוקם בגובה של כ-270 מטר מתחת לפני הים, ליד צומת פצאל, על כביש הבקעה (דרך גנדי), ממנו עולה כביש 505 ("כביש חוצה שומרון") מערבה. במושב מתגוררות כ-105 משפחות. בשנים האחרונות ישנה קליטה גדולה של צעירים במושב, בעיקר בני המושב. לאחר שינוי פרוגרמה שנעשה לפני כשלוש שנים אושר היישוב מ- 80 נחלות ל- 120 נחלות. תושבי המושב עוסקים בעיקר בחקלאות. הצעירים שנקלטו עוסקים בחלקם בחקלאות וחלקם ביזמויות שונות.

תשתיות ציבוריות בתוך היישוב

פיתוח תשתיות לבניה של צעירים , שינוי התב"ע לישוב לבניה, לתעשיה, להקמת מבנים חקלאיים, מערכות סולריות ועוד.. גני שעשועים ומועדונים עם גידול מספר הילדים אחזקת מבני הציבור ביישוב.

מבנה ציבור

משרדי הישוב, מועדון חברים מורחב, מועדון נוער, מועדון לילדים, ג'מבורי, שני גני ילדים, מועדון חמישים פלוס, בית כנסת, בריכת שחיה, מגרש כדור-סל, מתקני משחקים ונופש פעיל, צרכניה, מרכז למידה חדשני.

פיתוח חקלאי

הכשרות שטחים חקלאיים לבנים – רוב הבנים החוזרים עדין לא קיבלו קרקע לעיבוד. הקמת מערכת מים – הסבה ממים שפירים למי קולחין הכשרת דרכים חקלאיות.

בשנת 2013 עמד היקף הגידולים החקלאיים על

400 דונם ירקות, 800 דונם כרם, 2700 דונם תמרים, 60 דונם פרחים, סה"כ כ- 3960 דונם מעובד. הגידול בהשקעות החקלאיות נמצא בתנופת פיתוח, אצל החקלאים הוותיקים וגם אצל החקלאים הצעירים (בנים חוזרים).

מערכות פוטוולטאיות (סלריות)

בשנה האחרונה הוקמו במושב מס' מערכות פוטוולטאיות. 20 מערכות ביתיות,9 מערכות של 50 קוטש.

צימרים

משפחה אחת בעלת מס' צימרים מס' לינות גבוהה ביקושים גדולים.

קליטה

מושב פצאל קולט משפחות , אנו מכשירים מגרשים בגודל של 2 ד' , בסופי הרחובות הקיימים. משפחות צעירות המעוניינות להיקלט מוזמנות להתקשר למשרדי הישוב.

חיי קהילה וחברה

בפצאל הקהילה נותנת שירותים לכל מגזר ולכל שכבת גיל מתוך ראיה רחבה והתאמת הצרכים והפעילויות למגוון רחב של אנשים. כל חגי ישראל נחגגים במשותף בטקס מרכזי המשלב את כל הקהילה.

במועדון המבוגרים עורכים קבלת שבת אחת לחודש. סבתות ילדים ונכדים מקדשים, ושומעים הסבר על פרשת השבוע או החג המתקרב ובא. בנוסף נערכים אירועים למבוגרים, ולצעירים. בקיץ נערכים אירועים בבריכת השחייה תחרויות לקבוצות השונות ארוחות משותפות .

ערכנו "קרב סכינים" בין קבוצות הטרוגניות. ערכנו תחרות מאכלי ומנהגי יבשות בשירה וריקודים. עוד ידנו נטויה לרעיונות וליוזמות מגבשות.

רוצים לקבל פרטים נוספים על קליטה ביישוב?

מלאו את הפרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

דילוג לתוכן