% 0
אחוז הטבה במס
0
משפחות ביישוב
0
מגרשים/ בתים פנויים
0 ק"מ
קרבה לעיר גדולה

גן גורים גן רותם

ספריה, בית קפה

רותם

יישוב צעיר בצפון הבקעה

רותם הוא ישוב צעיר בצפון הבקעה. ראשיתו בהיאחזות נח"ל שהייתה במקום 16 שנה, שאוזרחה בהחלטת ממשלה. כיום מתגוררות כ- 30 משפחות ומספר רווקים.

הישוב חרת על דגלו את נושא דו-הקיום בצוותא של דתיים וחילונים וחיים בשלום עם הסביבה, על ידי פיתוח נושאים אקולוגיים. האתגר אינו פשוט, אבל מתוך ההתמודדות נבנית ההשתפרות ונבנה בהדרגה מודל, שאנו מקווים כי ישמש גם במקומות אחרים בישראל.

קהילה אקולוגית

הישוב קולט משפחות ויחידים, המעוניינים להשתלב בחזון זה ורואים את עצמם לוקחים בו חלק פעיל. המסגרת החברתית היא קהילתית והתושבים עוסקים במגוון מקצועות – רפואה אלטרנטיבית וקונבנציונלית, קוסמטיקה טבעית, תקשורת, חינוך, חקלאות ועוד.

כחלק מחזון הקהילה האקולוגית ישנה שאיפה לאפשר לתושבים לעסוק, במידת האפשר, בתחומי מקצועם בתוך תחומי הישוב או בסמוך אליו. בנוסף, צוותי חשיבה מקומיים מנסים לפתח את נושאי החיים בשיתוף של דתיים וחילונים, בתיאום עם נושאי האקולוגיה, על מנת להפוך את האידיאולוגיה למציאות מעשית ויום-יומית.

חיי תרבות וקהילה:
מסורת חגים ואירועי תרבות מגוונים ,חוגי יוגה, ספורט, קרמיקה, מוזיקה, הרכב מוזיקה מקומי ,שעורי דת ועוד מגוון יוזמות פרטיות בהתנדבות תושבי המקום.

רוצים לקבל פרטים נוספים על קליטה ביישוב?

מלאו את הפרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

דילוג לתוכן